İki Analist Bu 2 Altcoin İçin Hedefleri Gösterdi: Koşu Bekleniyor!

Kripto analisti David, STBU’nın yüzde 100’ün üzerinde yükselme potansiyeli olduğunu söylüyor. Analist Akash Girimath, INJ için yüzde 30’a varan bir yükseliş hamlesi bekliyor. Analistlerin bu 2 altcoin için tahminlerini ve değerlendirmelerini okuyucularımız için derledik.

STBU fiyat tahmini: Altcoin önümüzdeki haftalarda %110 artabilir!

Stobox (STBU) fiyatı, Aralık 2023’ün sonlarında 0,185 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, o zamandan beri düşüş gösterdi. Bu hareket, fiyatı 5 Şubat – 11 Şubat 2024 haftasında 0,051 dolar ile önceki önemli direnç bölgesine geri getirdi (yeşil oklar). Fiyat bu bölgeye düştükçe boğalar agresif bir şekilde alım yaptı. Ayrıca, son birkaç haftadır aşağıda uzun fitilli mumlar oluşturdu.

Fiyat büyük bir yükseliş mumu oluşturma sürecinde olduğu için bu momentum bu hafta güçlendi. RSI göstergesi 50 seviyesinden yukarı sıçradı ve yukarı doğru eğimli. Bu da boğaların geri döndüğünün sinyalini veriyor. Fiyat yükselmeye devam ederse, potansiyel olarak yılın en yüksek seviyesi olan 0,185 dolara çıkması mümkün. Bu da altcoin için %109,84 artış anlamına geliyor.

STBU/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, Stobox (STBU) fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. En yakın hedef 0,12 dolar. Ayrıca, altcoin fiyatının 0,18 dolara ulaşma potansiyeli var. Fiyatın günlük zaman diliminde 0,079 dolar bölgesinin altına düşmesi ve kapanması durumunda yükseliş görünümü geçersiz olur.

INJ fiyat tahmini: Token 55 dolara doğru bir hamlenin eşiğinde!

Injective (INJ) iki aydan fazla süren bir konsolidasyon gördü. Bunun ardından, altcoin fiyatı 31,09 ila 43,40 dolar aralığını aşmaya yakın. INJ bu aralıkta üç farklı düşük tepe noktası oluşturdu. Bir trend çizgisi kullanarak bu salınım noktalarına katılmak, altcoinin çok fazla satış baskısıyla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Ancak alıcılardan gelen son hamle, işin rengini değiştirdi. Çünkü, INJ fiyatını 27 Şubat’ta bu azalan direnç trend çizgisi seviyesini aşmaya itti. Böylece, token %13’lük bir ralli yaptı. İlginç bir şekilde, 5 Mart’taki likidasyon olayı INJ’yi bu azalan direnç seviyesini yeniden test etmek için düşürdü. Bu da bir destek tabanına başarılı bir dönüşü doğruladı.

Şimdi, Injective fiyatı 43,40 dolarlık yüksek seviyenin hemen altında seyrediyor. Altcoin, bu seviyeyi aşmaya çalışıyor. Bitcoin konsolidasyon sürecine girerken, altcoinlerin çıkış yapması muhtemel. Böyle bir durumda, INJ bir kırılmayı tetikleyebilir ve bu da %17’lik hızlı bir yükselişle 51 dolara neden olabilir. Söz konusu hedefin 50 dolar tam rakamına yakın olduğu düşünüldüğünde, INJ doğal olarak bu seviyeye doğru yönelecek ve bu da boğalar için yüksek olasılıklı bir seviye haline gelecektir. Satın alma baskısı devam ederse, altcoin fiyatının 55 dolara kadar yükselmesi mümkün. Bu da INJ için %28’lik bir kazanç anlamına geliyor.

INJ/USDT 12 saatlik grafik

Öte yandan, Injective fiyatı on iki saatlik mum çubuğunda 34,15 doların altında bir kapanış yaparsa, bu daha düşük bir dip oluşturacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir gelişme, INJ’nin 31,09 dolardaki düşük aralığa geri dönmesi mümkün. Bu da %9’luk bir düşüş demek.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x