CHP Ege Bölgesi İl Başkanlarından Başkan Tugay’a tebrik ziyareti Başkan Tugay: “Bizler Cumhuriyet’i kuran partinin mirasçılarıyız”

Bu yolun devamının gelmesini, bu başarıların daha da artmasını istiyoruz. Bizler Cumhuriyet’i kuran partinin mirasçılarıyız” dedi. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı koordinasyonunda iki günlük değerlendirme toplantısı için kente gelen CHP Ege Bölgesi İl Başkanlarını Egemenlik Evi’ndeki makamında ağırladı. Ziyarete CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, CHP Kütahya İl Başkanı Tamer Yenikaya, CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı ve CHP Uşak İl Başkanı Sevinç Yazgan katıldı.  

“Geleceğe dair ümit verici”
Ziyarette il başkanlarını seçim dönemindeki başarıları için tebrik eden Başkan Tugay, “Sizleri burada görmek benim için çok büyük bir mutluluk ve onur. Her bir parçasında bir arada olduğumuz, yürek yüreğe olduğumuz bir süreçten sonra sizlerin de kendi illerinizde sağladığınız başarılar bizlere çok büyük bir mutluluk verdi. Bu başarıyı adeta taçlandırır gibi bir arada olmak çok güzel. Her şeyden önce bu yolun devamının gelmesini, bu başarıların daha da artmasını istiyoruz. Hayatım boyunca ülkemizin aydınlık, demokratik, çağdaş bir ülke olması için mücadele etmeye inandım. Ülkesini seven, Cumhuriyet’e inanan insanlarız. Cumhuriyet’i kuran partinin mirasçılarıyız. Dolayısıyla farklı konumlarda, farklı görevlerde bulunarak bu parçası olduğum mücadelenin bugün geldiği nokta, hepimiz için çok anlamlı ve geleceğe dair ümit verici” diye konuştu.  

“Bize vereceğiniz görevleri yerine getireceğimizden şüpheniz olmasın”
Başkan Tugay, hem CHP’nin ilkelerine sıkı sıkıya bağlı yol aldıklarını hem de kimseyi kimseden ayırmadan hizmet etme anlayışıyla çalıştıklarını belirterek “Bir tarafımız partili, partili yüreğimizle sımsıkı savunduğumuz değerlerimizle o yolda yürüyoruz. Bir tarafımızla bir kamu hizmeti veriyoruz. Kararlılıkla doğru olan neyse onu yapmak için mücadele ediyoruz. Bizim için parti çok önemli, çok yüce bir değer. Sizler de her biriniz ayrı ayrı kıymetlisiniz. Buradan yapacağınız değerlendirmelerle önümüzdeki döneme dair partimiz için yol haritası çıkartacaksınız. Bize de vereceğiniz görevler vardır. O görevleri de biz yerine getireceğiz. Ondan da şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı.   

“Beni bir yoldaşınız olarak aklınızda tutun”
Ege’deki illerle koordinasyon içinde olunacağını vurgulayan Başkan Tugay, “Ege Bölgesi illeri, birbiriyle iç içe geçmiş kültürel bir dokuya sahipler. İzmir’de Ege Bölgesi’nden herkes yaşar ve hepsinin sizin illerinizle bağlantısı var. Ortak bir kültürde toplanmış durumdayız. Ege Bölgesi’nin insanı vatanseverdir, Cumhuriyetçidir, Atatürkçüdür. Bunların hepsi bizim de değerlerimiz. Böylesine benzer iller olarak bir arada olmak gücümüze güç katacaktır. Bu buluşmaların devamını diliyorum. Ben de belediye başkanlarımızla buluşarak ortak çalışmalar yapacağım. Burada sizlerin de katkılarını beklerim. Gelecekte çok güzel şeyler yapacağımıza dair inancım tam. Beni de bir yoldaşınız olarak, her zaman görev verebileceğiniz biri olarak aklınızda tutun ve şehirlerinizde bizi soran herkese selamlarımızı iletin” dedi. 

Aslanoğlu: “Başkanımızı tebrik etmeye geldik” 
Ziyarette konuşan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “CHP’nin Ege Bölgesi il başkanları, iki günlük bir değerlendirme toplantısı için İzmir’deyiz. Tabii ki bütün il başkanlarımızın çabasıyla çok güzel bir seçim sonucu ortaya çıktı. Bugün de hep birlikte Cemil Başkanımızı tebrik ziyaretine geldik” diye konuştu. 

Horzum: “Ege bu seçimde farkını ortaya koydu”
Egeli başkanlar adında konuşan CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum ise, “İzmir her zaman bizim gıptayla baktığımız, imrendiğimiz, hatta kıskandığımız bir yer. İzmir’i bir ev olarak kabul edip Denizli’yi de bahçesi olarak gördük. Ev böyleyken bahçe niye böyle diye hayıflanıyorduk. Ama 25 yıl sonra, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal demokrat ve halkçı bir anlayışa kavuşturulması bizleri mutlu etti. Ege bu seçimde farkını ortaya koydu. Yerel iktidar, genel iktidarın habercisidir şiarıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çok verimli toplantılar yapıyoruz. Sizlerin de görüşünü almak için buradayız ve tüm başkanlarım adına tekrar sizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x